Рецензии

3 начини за подобри фотографии со ултра-широката камера на вашиот телефон

Скоро сите мобилни уреди во последно време добија ултра-широкоаголни камери. Во минатото само LG ја имаше оваа функционалност на своите телефони, но во последната година скоро сите поголеми производители имаат…
  • September 30, 2019

3 начини како да го “освежите” вашиот стар телефон

Доколку имате уред што го користите веќе неколку години и можеби ви станал досаден, има начини како да го “освежите” вашиот стар телефон и повторно да се заљубите во него.…
  • September 26, 2019

Еве зошто не треба веднаш да ги купувате новите модели на телефони

На сите ни се случило после излегувањето на одреден модел да посакаме тој уред веднаш да го купиме. Откако ќе одлучиме да го купиме или вршиме пред-нарачка или веднаш се…
  • September 23, 2019

Одличните камери на телефоните ја уништија индустријата на фото апарати

Во минатото за да направите добра фотографија мораше да имате некој убав DSLR апарат, но тоа повеќе не е потребно. Новите премиум телефони прават толку добри фотографии што на вашите…
  • September 19, 2019

P30 Pro со најдобра камера за ноќна фотографија, S и Note серијата со најдобра ултра-широкоаголна камера

DxoMark долго време е се занимава со рангирање на телефонските камери и оценување на нивниот квалитет. Иако од некој е оспоруван како субјективен, сепак телефонските компании и корисниците сеуште имаат…
  • September 14, 2019

Ова се 10те најдобри Android телефони според перформансите

За разлика од минатите години кога на годишно ниво имавме само еден премиум чип од Qualcomm, годинава тоа веќе не е случај. Освен Snapdragon 855, промовиран во јули беше и…
  • September 10, 2019

Huawei P Smart Z – pop up камера и солидни перформанси по достапна цена

Во време кога телефоните посебно во премиум класата достигнуваат цени со кој може да се купи и половен автомобил, кинескиот гигант на многу иновативен начин успеа да скоцка во еден…

А70 вистински титан во средната класа

Кога овој телефон го добивме благодарение на Samsung Македонија, очекувавме дека ќе добиеме телефон што баш онака припаѓа на високата средна класа, или ,,want to be,, премиум телефон. Искрено телефонот…

Ова се најдобрите телефони до 20 000 денари во Македонија

Samsung Galaxy A50 Овој модел е еден од најлогичните избори доколку купувате телефон до 20 000 денари. Телефонот има одличен изглед, напредни функционалности и сосем солидна камера. Уредот со својата…

3 функционалности што се важни за добра смартфон камера

Скоро секој телефон денеска има солидна камера. Во минатото поевтините телефони се одликуваа со лоши камери, посебно во вечерни услови, но тоа не е веќе случај. Дури и поевтините телефони…