Новости

  • December 25, 2019

Ова се најпродаваните телефони во 2019 година

Во текот на 2019 имавме голем број на интересни модели на мобилни уреди од разни произведувачи, но кога се работи за продажба, на листата на најпродавани мобилни телефони доминираат веќе…
  • December 22, 2019

Заради развитокот на технологијата овие предмети ќе исчезнат во следната декада

Со почетокот на нова декада вообичаени се предвидувањата за тоа што ќе се случува. Со се позабрзаниот развиток на технологијата нормално е некој предмети што во моментов секојдневно ги користиме…
  • December 17, 2019

Прочитајте што е VOLTE и зошто Македонски Телеком ја воведува оваа технологија

Со услугата VoLTE (Voice over LTE) Вашите повици се воспоставуваат преку 4G (LTE) мрежата. LTE технологијата овозможува многу големи брзини за пренос на податоци, но досега не се користеше за…
  • December 12, 2019

Ова се најдобрите серии и филмови на Netflix во 2019

Крајот на годината е стандардно време кога се прави рекапитулација и рангирање на најдоброто во тековната година. Netflix оваа година на задоволство на своите претплатници, презентираше огромен број на нови…
  • December 10, 2019

Новата 108 мегапикселна камера на S11 ќе донесе многу новини и подобрувања

Веќе наголемо кружат шшекулациите и извештаите поврзани со S11, а највеќе внимание привлекува новата камера која ќе ја има телефонот и која ќе биде со неверојатни 108 мегапиксели. Новиот S11…

Ова се најдобрите продукти за 2019 според Digital Trends

Digital Trends ја направи стандардната листа за најдобри tech продукти во 2019 година. Во голема мера на листата се најдоја очекувани продукти кои се меѓу најпродаваните за оваа година. Ова…

Овие се производите кои највеќе се продадоја за Black Friday

Black Friday и Cyber Monday се деновите кога низ светот има најголем промет и продажба на производи. Оваа година на Black Friday само во САД на online купување било потрошено…
  • November 28, 2019

5G технологијата стана реалност во Македонија

Македонски Телеком ја постави првата тестна 5G мрежа во центарот на Скопје, со што обезбеди услови за тестирање на оваа нова технологија во реални услови. Ова е уште еден чекор…
  • November 27, 2019

Познат изгледот на претстојниот S11

Има само уште три месеци до претставувањето на S11, а веќе наводно познат е изгледот на новиот премиум телефон на Samsung. Според извештаите на OnLeaks, претстојниот S11+ ќе има дури…
  • November 21, 2019

Македонски Телеком денеска ја отвора својата најмодерна продавница во Македонија

Персонализирано корисничко искуство, интерактивна сценографија за запознавање со технолошките новитети, отворен простор за изложување на производите и директна отворена комуникација со вработените. Ова е новиот концепт на Телеком продавницата сместена…