IOS

Можете да си купите iPhone 11 во чие лого е вметнато парче од ролката на Steve Jobs

Caviar е руски уметник кој прави персонализација на луксузни телефони. Во најновата негова понуда е новиот iPhone 11 Pro Max во чие лого има парче од ролката на Steve Jobs.…

iPhone SE 2 излегува наскоро и ќе чини 400 евра

Доколку ги сакате Apple телефоните, а не сакате да преплатите премногу, новиот iPhone SE 2 ќе биде вистинскиот избор за вас. Ming Chi Kuo, кој е голем познавач на состојбите…

Еве колку го чини Apple изработката на iPhone 11 Pro Max

Секоја година порталот iFixit го расклопува новиот модел на iPhone и прави проценка колку компанијата ја чини изработката на уредот. iFixit го расклопува телефонот и ја собира цената на секој…

Постојните корисници на iPhone тешко мигрираат на новиот модел

Веќе се потврди од претходно познатото, iPhone корисниците се повеќе ги “чуваат” своите телефони. Ако во минатото iPhone корисниците купуваа нов телефон на секој две години, тоа сега е поместено.…

Купувачите на новата iPhone 11 серија се жалат на квалитетот на дисплејот

Купувачите на новата iPhone серија имаат многу причини за задоволство, уредот има фантастична камера, врвен процесор и досега добива само позитивни критики. Но не е се така сјајно за купувачите…

Apple продава повеќе модели на iPhone 11 отколку што произведува

Новата генерација на iPhone телефони се продава толку добро што Apple не ги достигнува барањата на пазарите ширум светот, се вели во неодамнешниот извештај. Компанијата затоа одлучи да го засили…

Официјално iPhone SE 2 доаѓа со атрактивна цена од 300 долари

После долго годишни шпекулации, конечно е потврдено, iPhone SE 2 доаѓа на почетокот на 2020 година. Телефонот најверојатно ќе го има истиот дизајн како iPhone 8, што значи дека овој…

iPhone 11 серијата наскоро добива Deep Fusion технологијата на камерата

Deep Fusion конечно е во бета тестирање и наскоро треба да пристигне на iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max. Deep Fusion, во суштина е нов начин…
  • September 30, 2019

Достапен iOS 13.1.2

Доколку имате iPhone, достапна ви е уште една софтверска надградба. Apple не губи време и постојано го подобрува софтверското искуство на корисниците, па така во текот на денешниот ден достапна…
  • September 28, 2019

Сменете ја оваа опција на iPhone 11 за да го искористите целосниот потенцијал на камерата

Доколку го купивте новиот iPhone сигурно сте воодушевени од неговата камера. Телефонот добива одлични критики за квалитетот на фотографиите и видеата на новата камера, посебно за квалитетот на видеото. Веќе…