Апликации и Игри

Sling TV е сличен streaming сервис на Netflix, но е целосно бесплатен

Доколку сакате да гледате филмови и серии, а не сакате да се претплатите на Netflix, можете да го пробате streaming сервисот Sling TV. Во минатото за пристап на овој сервис…

Foodvisor е нова апликација која ќе ви помогне да слабеете и живеете здраво

Доколку сакате да ослабете или пак да водите поздрав живот, Foodvisor е апликацијата за вас. Оваа нова апликација е достапна за Android и iOS, а за кратко време доживеа огромна…

Call of Duty Mobile: број еден мобилна игра во моментов

Откако пред неколку дена беше лансирана, Call of Duty Mobile е убедливо најпопуларна игра на мобилните уреди. Се работи за одлично изработена игра и навистина Activision доста се потрудиле околу…

CuriosityStream ќе ја задоволи вашата потреба од документарци

Сите сакаме од врема на време да погледнеме добар документарец. Иако документарците се достапни на многу платформи и на телевизија, сепак добро е да се има поголем избор и да…

Според LinkedIn најлесно време за барање нова работа е во октомври

Познатата социјално-деловна апликација открива дека најлесно време за наоѓање нова работа е во месец октомври, а што се однесува на деновите, најголеми шанси за наоѓање нова работа е во понеделник.…

Facebook ја губи трката со Instagram

Од година во година, корисниците на Facebook поминуваат се помалку и помалку време на оваа социјална мрежа. На самиот почетокот, кога почна со функционирање оваа социјална мрежа, луѓето минуваа голем дел од…

Твитер им се извини на корисниците што ги користи нивните телефонски броеви за реклами

Твитер соопшти дека телефонските броеви и адресите на е-пошта на некои корисници, кои биле користени за заштита на сметката, како автентикација со два фактори, можеби биле случајно користени за насочени…

Отсега може да одговарате на повиците на вашиот телефон преку вашиот компјутер

Со најновата софтверска надградба од Microsoft ќе можете повиците на вашиот телефон да ги одговарате преку вашиот компјутер. Преку микрофонот, звучниците и дисплејот на вашето PC ќе може да одговарате…

Апликацијата Signal има грешка што овозможува да се прислушуваат разговори

Апликацијата Signal има грешка што овозможува да се прислушуваат разговори. Речиси секоја апликација содржи безбедносни слабости, од кои некои може да се откријат денес, но други ќе останат невидливи сè…

Followiing Activity заминува во историјата

Инстаграм донесе одлука со која ќе биде уште потешко да се „шпионира“ што прават другите луѓе на оваа социјална мрежа. Платформата оваа недела ќе ја укине „Followiing Activity“ преку која…