Android

  • December 22, 2019

Android 10 и One UI 2.0 достапни за корисниците во Македонија

Корисниците на S10 серијата во Македонија имаат причина за радост затоа што од пред неколку дена достапен е новиот Android 10 со One UI 2.0. Иако малку покасно од другите…
  • December 17, 2019

Huawei P40 ќе има 5 камери и дисплеј од 120Hz

Huawei планира и во 2020 година да продолжи со креирање на одлични телефони. Според најновите извештаи, претстоечкиот P40 ќе има фантастични спецификации и камера. Телефонот би требало да има 2K…
  • December 10, 2019

Huawei и понатаму ќе користи Android

Кинеската компанија објави дека и во 2020 година на своите мобилни уреди и таблет ќе го користи оперативниот систем Android. Wang Chengly кој е претседател на софтверската дивизија на Huawei,…

Nokia претстави нов одличен модел: Nokia 2.3

Nokia продолжува да претставува одлични модели во евтиниот сегмент, а исклучок не е ни новата Nokia 2.3. Новиот модел беше претставен на 5 декември, а се работи за телефон чии…

Android 10 уште во декември пристигнува кај корисниците на S10 серијата

Иако првичните најави и соопштенија беа дека Android 10 ќе пристигне на S10 уредите во јануари, сепак Samsung реши да ги изненади и израдува своите корисници, па така сопствениците на…
  • November 28, 2019

Еве кога вашиот Samsung телефон ќе добие Android 10

Во текот на вчерашниот ден од Samsung го објавија распоредот и моделите кои треба да добијат OneUI 2.0 и Android 10. Веќе почнати се тестирањата на бета верзијата на новиот…
  • November 19, 2019

И Xiaomi подготвува телефон на преклоп

Наскоро и Xiaomi подготвува телефон на преклоп со кој треба да и конкурира на Motorola и на нивниот нов модел Motorola Razr. После првичното претствување на Razr, Motorola доби огромни…
  • November 16, 2019

Наскоро добиваме нов вид на СМС пораки

Веќе долго време СМС пораките немаат претрпено никаква измена, а се помалку луѓе и ги користат. Апликациите како: WhatsApp, Viber, Messenger, Signal и др, во целост ги заменија СМС пораките,…
  • November 15, 2019

Погледнете ја новата Motorola Razr во три нови видеа

Motorola го претстави својот флексибилен телефон Motorola Razr опремена со флексибилен OLED дисплеј. Уредот е еден вид на омаж на телефонот „Моторола Razr V3“ од 2004 година, а екипата што…
  • November 12, 2019

Huawei P30 започна да прима ажурирање на EMUI 10 засновано на Android 10

Помалку од една недела по објавувањето на најновиот патоказ, Huawei сега го издава најновото стабилно издание на EMUI 10 базирано на Android 10 на своите паметни телефони Huawei P30 и…