droid

15 заразени апликации досега преземени од 1,5 милиони корисници

Adware е еден вид софтвер што автоматски прикажува или презема промотивен материјал на вашиот уред. Програмерите за апликација треба да ги известат корисниците кога нивниот производ користи adware. Сепак, 15…

Google го објави клучот за безбедност-Titan

Google за првпат во мај 2018 година објави дека почнува да продава хардверски клуч кој обезбедува проверка на хардвер со два фактори. Уредот го доби името Titan Security Key и…

Google ги престави двата Pixel 4 телефони и Pixelbook Go лаптоп

Google денес ги откри долго најавените паметни телефони Pixel 4 и Pixel 4 XL. Новите телефони имаат екрани од 5,7 и 6,3 инчи, во резолуција FHD + и QHD +,…

Можете да си купите iPhone 11 во чие лого е вметнато парче од ролката на Steve Jobs

Caviar е руски уметник кој прави персонализација на луксузни телефони. Во најновата негова понуда е новиот iPhone 11 Pro Max во чие лого има парче од ролката на Steve Jobs.…

Sling TV е сличен streaming сервис на Netflix, но е целосно бесплатен

Доколку сакате да гледате филмови и серии, а не сакате да се претплатите на Netflix, можете да го пробате streaming сервисот Sling TV. Во минатото за пристап на овој сервис…

Претставени новите Google Pixel телефони

Во текот на вчерашниот ден во New York беа претставени новите Google Pixel телефони, и тоа: Google Pixel 4 и Google Pixel 4 X. Веќе стандардно четврта година по ред,…

Дали вработените го загрозуваат бизнисот? „Поголемиот дел од времето тие се на Фејсбук и Инстаграм“

За нешто повеќе од десет години, паметниот телефон се влезе во секоја област од животот, вклучувајќи го и работното место.  Границата помеѓу деловниот и приватниот живот е нејасна. Не само…

Седум знаци што индицираат дека некој го шпионира вашиот компјутер

Денес, кога правиме многу работи на Интернет, важно е да можеме да ги препознаете знаците дека некој не шпионира за да може веднаш да одговориме. 1.Батеријата на лаптопот се троши…

Дали Трамп им попушти на Кинезите – Huawei Mate 30 Pro наскоро со „фул“ Android?

Изгледа дека на Huawei ќе биде најголем добитник, во новата рунда трговски преговори меѓу САД и Кина која во моментов е во тек … Американскиот претседател Доналд Трамп наводно дал…

Mate X ја очекува својата промоција

Премиум моделот од Huawei, најверојатно месецов ќе биде лансиран во Кина, а подоцна е можно претставување на телефонот и на другите пазари. Huawei одамна го најави телефонот на преклоп, но…