Ново од Sony – Walkman!

Sony NW-A100TPS Walkman ќе има кутија инспирирана од првиот модел, напојувана со Android и ќе има батерија од 26 часа.

Првиот модел на Walkman , TPS-L2, беше објавен од Сони уште во 1979 година и го промени начинот на кој слушаме музика. Оттогаш воведоа бројни варијации на класичниот Walkman . Но, се чини дека изданието што тие го подготвуваат за годишнината ќе биде нешто посебно.

Sony NW-A100TPS Walkman има кутија инспирирана од првиот модел и специјалното лого за пакување и пакување. Ќе биде достапно и поевтино издание без брендирање, наречено Sony NW-A105 Walkman.

Willе го користи оперативниот систем Андроид со многу дополнителни функции. Се разбира, нема да ви требаат да ископате стари ленти од таванот за да ги користите, бидејќи ќе се врти музика во дигитален формат.

Willе има дигитален засилувач S-Master HX и процесор DSEE HX и слот за USB-C. Батеријата треба да трае до 26 часа без полнење. Сè уште не е познато колку ќе чини дури и кога можеме да очекуваме дека ќе се продава, според Популарната механика.

Related Articles